![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15175082
*
nr 1517 5082
Spegel
trä, Rokokostil, 57x34 cm
Kondition: skadad
Utrop:
500 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 januari 2023
kl 19:59:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/1 13:50:38
1
100 kr
22/1 13:56:14
2
300 kr
23/1 10:53:19
3
400 kr
23/1 11:29:48
2
400 kr
23/1 11:29:48
3
400 kr (Budbetjänt)
23/1 13:39:39
3
500 kr
23/1 14:11:35
2
450 kr
23/1 14:11:35
3
500 kr (Budbetjänt)
23/1 19:12:03
4
600 kr
23/1 19:34:09
3
800 kr
23/1 19:50:57
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar trä
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Kondition: skadad
Läs om budbetjänten
nr 1517 5082
Spegel
trä, Rokokostil, 57x34 cm
Kondition: skadad
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 januari 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/1 13:50:38 | 1 | 100 kr |
22/1 13:56:14 | 2 | 300 kr |
23/1 10:53:19 | 3 | 400 kr |
23/1 11:29:48 | 2 | 400 kr |
23/1 11:29:48 | 3 | 400 kr (Budbetjänt) |
23/1 13:39:39 | 3 | 500 kr |
23/1 14:11:35 | 2 | 450 kr |
23/1 14:11:35 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
23/1 19:12:03 | 4 | 600 kr |
23/1 19:34:09 | 3 | 800 kr |
23/1 19:50:57 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar trä
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53